Różne gatunki taśm lepiących. Do czego są używane?

Najbardziej popularnym rodzajem taśmy klejącej, którą w praktyce każdy posiada w domu jest taśma jednostronna. Aczkolwiek dużo osób nie zdaje sobie sprawy, iż istnieje sporo innych rodzajów taśm klejących, które można użyć do wielorakich zadań. W tym artykule przyjrzymy się rodzajom taśm i do czego są one wykorzystywane.

Jednym z najbardziej wielozadaniowym typem taśmy jest taśma dwustronna. Obecna jest w wielu domach do utrzymania dywanów podłogowych w tym samym miejscu. Taśmy odporne na działanie wody stosuje się do reperowania rozerwanych węzy ogrodowych. Spora część taśm nadaje się do klejenia elementów plastikowych między innymi w dziecinnych zabawkach.

Kolejnym gatunkiem taśmy jest taśma elektryczna. Używa się ją w trakcie wykonywania instalacji elektrycznej w domu. W inny sposób, w którym taśma elektryczna jest przydatna jest reperacja przewodów elektrycznych. Przed wymianą uszkodzonego kabla można go tymczasowo naprawić za pomogą tej specjalnej taśmy. Poza tym przyda się przy montowaniu anteny do telewizji, w szczególności do zabezpieczania komponentów, które są poddawane działaniu różnym warunkom atmosferycznym. W taki sposób można chronić wtyczki przed deszczem i śniegiem.

Jeszcze innym typem taśmy jest taśma pakowa. Przydatna jest szczególnie podczas okresów świątecznych do zabezpieczania podarunków. Takie taśmy są na ogół kolorowe i posiadają wielorakie wzory. Bez tego żaden prezent nie może być bezpiecznie przechowywany pod choinką.